EKOLOGICZNOŚĆ TO BEZWARUNKOWY TREND ROKU, KTÓRY ACLIMA Z SUKCESEM WSPIERA | Aklima – Twój niezawodny dostawca urządzeń do klimatyzacji

EKOLOGICZNOŚĆ TO BEZWARUNKOWY TREND ROKU, KTÓRY ACLIMA Z SUKCESEM WSPIERA

Polityka ekonomiczna wiodących krajów europejskich, szczególnie w ostatnich latach jest zdecydowanie ukierunkowana na oszczędzanie energii, poprawę ekologii i ochronę środowiska.

Tendencje te są spowodowane nie tylko gwałtownym wzrostem cen gazu i wyczerpywaniem innych zasobów kopalnych, ale także pogorszeniem warunków klimatycznych na całym świecie.

Świadomość i troska ekologiczna naszych obywateli dotyczy nie tylko tego, co jemy i pijemy, ale także tego, jak żyjemy, w jakich warunkach pracujemy, jak ogrzewamy nasze domy i firmy. Wzrastają standardy komfortu, wymagania środowiskowe dotyczące jakości produktów, wody i powietrza.

Coraz bardziej popularne w realizacji dziś i w przyszłości będą więc technologie oparte na alternatywnych źródłach energii oraz nowoczesne "zielone" technologie energooszczędne dla systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji budynków. Nie chodzi tylko o to, że stosowanie systemów z energooszczędnym wyposażeniem może obniżyć koszty eksploatacji o 30-50%, ale o to, że ochrona środowiska staje się pilną potrzebą dla przyszłych pokoleń Ukraińców.

AKLIMA wspiera i promuje powszechne stosowanie innowacyjnych technologii, które chronią środowisko naturalne i zapewniają jego czystość.

  • Wspieramy i promujemy wdrażanie energooszczędnych technologii, które spełniają rygorystyczne europejskie i międzynarodowe standardy zarządzania energią.
  • Oferujemy urządzenia przyjazne dla środowiska, które redukują emisję CO2 do atmosfery i są zaprojektowane do długotrwałej pracy w sposób przyjazny dla środowiska.
  • System ten nie tylko zapewnia alternatywne źródła energii, ale również minimalizuje jej zużycie poprzez rekuperację ciepła.
  • Promujemy bezpieczne eko-technologie, realną ekonomię eksploatacji, do zastosowań w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym.
  • Rozwiązania inżynieryjne Clima bazują na najnowocześniejszych urządzeniach HVAC i zaawansowanej automatyce, zapewniając maksymalne oszczędności energii przy możliwie najkrótszym okresie zwrotu inwestycji.

Ekonomiczna opłacalność stosowania urządzeń energooszczędnych stała się szczególnie widoczna w kontekście rosnących kosztów energii w ciągu ostatnich kilku lat.

Zamiast centralnego zaopatrzenia w ciepło coraz więcej obiektów przechodzi na energooszczędne kotłownie niezależne, w których korzystna jest wymiana starych, nieekonomicznych kotłów gazowych na kotły biopaliwowe lub bardziej ekonomiczne kotły wysokosprawne. Największe oszczędności w bieżących kosztach ogrzewania i klimatyzacji przy przebudowie i modernizacji istniejących systemów grzewczych dają systemy pomp ciepła do ogrzewania i chłodzenia budynków i budowli. Uniwersalność pomp ciepła i szeroka gama modeli pozwala na dobór rozwiązania inżynieryjnego do każdego zastosowania: ogrzewania i klimatyzacji prywatnych rezydencji, ogrzewania i chłodzenia obiektów komercyjnych, podgrzewania wody w basenach czy potrzeb technologicznych przedsiębiorstw.

 

Nowoczesne, innowacyjne systemy klimatyzacji i wentylacji oparte na technologii inwerterowej dokładnie i elastycznie reagują na obciążenia cieplne i chłodnicze, a ich zastosowanie obniża koszty eksploatacji o 30-40%, zapewniając jednocześnie wyższy poziom komfortu.

AKLIMA jest firmą oferującą innowacyjne i opłacalne ekonomicznie rozwiązania inżynierskie.

Energooszczędne centrale nawiewno-wywiewne Mycond, Casals oraz wysokowydajne centrale wentylacyjne Weger precyzyjnie i ekonomicznie kontrolują czystość i jakość powietrza otoczenia.

Pompy ciepła Mycond, RCgroup i Hitachi, oferowane przez firmę Aklima, pozwalają znaleźć przyjazne dla środowiska, optymalne pod względem wydajności, energooszczędne rozwiązania techniczne do ogrzewania/chłodzenia budynków, biur, supermarketów, zakładów, hoteli, warsztatów i basenów. Te pompy ciepła typu powietrze-woda, powietrze-woda, powietrze-powietrze i woda-woda można łatwo zintegrować z nowymi lub modernizowanymi systemami klimatyzacji.

Najbardziej efektywne i przyjazne dla środowiska rozwiązania dla centrów IT, telekomunikacyjnych i centrów danych są idealnie realizowane z precyzyjnymi jednostkami RCgroup dostarczanymi przez Clima na Ukrainie.

Nowoczesne przemysłowe i przemysłowe systemy klimatyzacji, ogrzewania i wentylacji firmy Haier pozwalają na stworzenie elastycznego i ekonomicznego systemu jednostek wewnętrznych i zewnętrznych do kontroli i utrzymania określonych parametrów mikroklimatu w budynkach wielopomieszczeniowych lub wielokondygnacyjnych.

Inne przyjazne dla środowiska i energooszczędne systemy wykorzystujące nowoczesne, czynniki chłodnicze chroniące przed ozonem prezentowane w naszym katalogu to m.in. urządzenia firm RCgroup, Hitecsa, Decsa, Mycond do produkcji przemysłowej i grzewczo-chłodniczej: Agregaty skraplające, chillery, pompy ciepła, roofery, klimakonwektory, centrale wentylacyjne i inne urządzenia.

Do tworzenia nowoczesnych systemów sterowania urządzeniami klimatycznymi Aklima oferuje wiele systemów automatyki i sterowania, a także systemy dyspozytorskie ukraińskiej firmy Atmik. Do pełnej kontroli mikroklimatu oferujemy również szeroki wybór najwyższej jakości osuszaczy powietrza firmy Trotec oraz systemów nawilżania Dristeem i Mycond, które spełniają wszystkie normy środowiskowe.

Przyjazność dla środowiska, efektywność energetyczna, oszczedność to główne zalety urządzeń oferowanych przez Aklimę do aktywnego wdrażania w gospodarce komunalnej, przemyśle i budownictwie.

Nasza firma oferuje urządzenia przyjazne dla środowiska i energooszczędne, w szczególności pompy ciepła, ponieważ alternatywne technologie energetyczne mają najlepsze perspektywy i priorytety rozwoju oraz stają się coraz bardziej powszechne na całym świecie.

 

 

Może będziesz zainteresowany
OSUSZANIE POWIETRZA W POMIESZCZENIACH
26.01.2023

Osuszanie jest ważnym elementem, wraz z nawilżaniem, zapewnia komfortowy mikroklimat oraz wspiera utrzymanie  dobrego wyglądu zewnętrznego materiałów, mebli i ważnych konstrukcji. Zwiększona wilgotność ma negatywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i na pomieszczenia, w których przebywamy

EKOLOGICZNOŚĆ TO BEZWARUNKOWY TREND ROKU, KTÓRY ACLIMA Z SUKCESEM WSPIERA
26.01.2023

Polityka ekonomiczna wiodących krajów europejskich, szczególnie w ostatnich latach jest zdecydowanie ukierunkowana na oszczędzanie energii, poprawę ekologii i ochronę środowiska

TERMOREGULATORY MYCOND- REALNE  OSZCZĘDNOŚCI
25.01.2023

Wśród licznych termoregulatorów na rynku urządzeń grzewczych wyróżnia się brytyjska marka Mycond. Wyróżniają się nie tylko przystępną ceną i unikalnym wzornictwem, ale także szeroką gamą modeli do wielu zastosowań w nowoczesnych systemach grzewczych/chłodzących

OGRZEWANIE I KLIMATYZACJA OBIEKTÓW KOMERCYJNYCH
25.01.2023

Modułowe pompy ciepła powietrze-woda serii MCU/MCRU firmy Mycond lub modułowe chillery z funkcją pompy ciepła (z odzyskiem ciepła) to wydajne i ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania i klimatyzacji dużych obiektów

MODUŁOWE POMPY CIEPŁA MYCOND
25.01.2023

Modułowe pompy ciepła powietrze/woda lub modułowe chillery z funkcją pompy ciepła Mycond serii MCU to wydajne i ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania i klimatyzacji obiektów komercyjnych

SPECYFIKA FUNKCJONOWANIA SYSTEMÓW WENTYLACJI I KLIMATYZACJI W WARUNKACH EPIDEMII COVID-19
25.01.2023

Fachowcy federacji europejskich stowarzyszeń HVAC (REHVA) opracowali zalecenia i rozwiązania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19 w istniejących systemach HVAC w budynków użteczności publicznej

WARUNKI WSPÓŁPRACY Z FIRMĄ AKLIMA
25.01.2023

Szanowni partnerzy! Aby rozpocząć współpracę z Aklima lub kontynuować istniejące partnerstwo w zakresie sprzedaży urządzeń klimatyzacyjnych, należy zapoznać się i przestrzegać poniższych warunków

OSUSZACZ KANAŁOWY: JEGO FUNKCJONALNOŚĆ, WARTOŚĆ I ZALETY
25.01.2023

Wiele czynników dobrego samopoczucia zależy od tego, jak jest czysto i wilgotno. Optymalna wilgotność powietrza wynosi 45-60%. Często pomieszczenia nie są w stanie zagwarantować nam stabilnego poziomu wilgotności powietrza, co powoduje dyskomfort, gdy w nich przebywamy

NAWILŻACZE KANAŁOWE POWIETRZA  MYCOND
25.01.2023

Wilgotność powietrza jest jednym z najważniejszych parametrów mikroklimatu w pomieszczeniach

PRACA POMPY CIEPŁA DO PODGRZEWANIA WODY W BASENIE
25.01.2023

Do niedawna woda w basenie była podgrzewana przez potężne kotły elektryczne i przepływowe podgrzewacze elektryczne, to ogromny wydatek energetyczny. Dopiero w ostatnich latach ludzie zaczęli myśleć o oszczędzaniu energii

Strony