OGRZEWANIE I KLIMATYZACJA OBIEKTÓW KOMERCYJNYCH | Aklima – Twój niezawodny dostawca urządzeń do klimatyzacji

OGRZEWANIE I KLIMATYZACJA OBIEKTÓW KOMERCYJNYCH

Modułowe pompy ciepła powietrze-woda serii MCU/MCRU firmy Mycond lub modułowe chillery z funkcją pompy ciepła (z odzyskiem ciepła) to wydajne i ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania i klimatyzacji dużych obiektów.

Jest to doskonałe i kompaktowe rozwiązanie do ekonomicznego sterowania klimatem w hotelach i restauracjach, budynkach biurowych i administracyjnych, obiektach sportowych, ośrodkach wypoczynkowych, ośrodkach wczasowych z basenami, siedzibach firm i innych obiektach komercyjnych.

Modułowe pompy ciepła MCU są najbardziej efektywnie zintegrowane w systemach z klimakonwektorami, centralami wentylacyjnymi, innymi kanałami niskotemperaturowymi wykorzystującymi jako nośnik ciepła wodę lub inne płyny mrozoodporne.

ZALETY URZĄDZEŃ Z POMPĄ CIEPŁA MYCOND

 • Pompy ciepła MCU/MCRU wykorzystujące alternatywne źródła energii - ciepło sieciowe - są opłacalnym zamiennikiem dla systemów zasilanych gazem, paliwem stałym lub energią elektryczną i nadają się do opłacalnej modernizacji systemów ogrzewania i chłodzenia.
 • Modele MCU nadają się do wszystkich zastosowań grzewczych i chłodniczych: wydajność chłodnicza wynosi 30 ... 130 kW, wydajność grzewcza 35 ... 140 kW.
 • Wysokowydajne sprężarki spiralne, zmodernizowane i wysokiej jakości izolowane powietrzem aluminiowe i płaszczowo-rurowe wodne wymienniki ciepła pozwalają na kilkukrotne obniżenie kosztów ogrzewania i chłodzenia w stosunku do tradycyjnych kotłów.
 • Wykorzystanie ciepła, które jest usuwane podczas operacji chłodzenia (w modelach MCRU) do podgrzania wody do 55 °C, powoduje zmniejszenie strat ciepła i w konsekwencji kosztów eksploatacji. Tryb 100% odzysku ciepła jest szczególnie przydatny, gdy pomieszczenia mają być chłodzone, a woda ma być podgrzewana do celów użytkowych.
 • Urządzenia MCU/MCRU pracują z przyjaznym dla środowiska czynnikiem chłodniczym R410A, który jest całkowicie ekologiczny.
 • Modułowa konstrukcja pozwala na dobranie systemu w sposób jak najbardziej zbliżony do nominalnej mocy grzewczej i chłodniczej, jak również na zwiększenie całkowitej mocy do 2 MW.
 • Agregat kogeneracyjny Mycond MCU/MCRU jest doskonałym wyborem dla nowych budynków, stanowi kompletne rozwiązanie do ogrzewania, klimatyzacji i ciepłej wody użytkowej, np. w basenach komercyjnych.
 • Stabilna praca w niskich temperaturach i kompaktowa instalacja zewnętrzna jest łatwa do zainstalowania na miejscu lub na ziemi obok budynku.
 • Łatwa i szybka instalacja przy niskich kosztach skutkuje niskimi nakładami inwestycyjnymi.

CECHY POMPY CIEPLA MCU/MCRU Z CHLODZONYM POWIETRZEM SKRAPLACZEM

1. Wysokiej jakości komponenty: sprężarki rotacyjne Copeland (1, 2 lub 4), parowniki płaszczowo-rurowe, konstrukcja V-sub-condenser, zawór rozprężny.

2. Wygodne sterowanie - naścienny panel sterujący - zdalny sterownik, zdalny dostęp poprzez protokoły MODBUS.

3. Wydajność w wysokich temperaturach: dla MCRU -15 ... +46 °C, dla MCU -10 ... +46 °C.

4. Dostępne w grupach do 16 modułów o mocy chłodniczej do 2 MW.

5. Zabezpieczenia: ochrona przed przeciążeniem sprężarki, autodiagnostyka, ochrona przed wysokim i niskim ciśnieniem, przeciążenie wentylatorów, panel elektryczny.

Modułowe pompy ciepła powietrze/woda serii MCU

Pompy ciepła serii MCU lub MCRU z odzyskiem ciepła.

Seria STANDART MCU-YH standardowo wyposażona jest w parownik płaszczowo-rurowy oraz sterownik mikroprocesorowy 3 generacji. Każda pompa ciepła z tej grupy może pracować w trybie grzania lub chłodzenia nadrzędnego, co jest przydatne, gdy system pracuje bez przerwy. Ekonomiczna praca na 1. poziomie mocy, a następnie na 2. poziomie mocy, odpowiednia dla częściowego lub pełnego obciążenia.

RECOVERY MCU-YHR to model pompy ciepła ze 100% odzyskiem ciepła. Zawiera uszczelnioną sprężarkę spiralną na czynnik R410A, miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła z efektywnym wewnętrznym wymiennikiem ciepła oraz wentylator osiowy. Modele mogą pracować w różnych trybach: chłodzenie, ogrzewanie pomieszczeń; chłodzenie + rekuperacja (wykorzystanie ciepła odpadowego do podgrzewania wody); przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Szczególnie nadaje się do obiektów o stałym zapotrzebowaniu na ciepłą/zimną i gorącą wodę: restauracje, szpitale, hotele, pensjonaty, ośrodki zdrowia.

EVI MCU-YHE to seria niskotemperaturowych pomp ciepła typu Musond do efektywnego ogrzewania/chłodzenia w zastosowaniach komercyjnych. Sprężarka jest wysokowydajną, trwałą i ekonomiczną sprężarką EMERSON w technologii EVI i pracuje w temperaturach do -25 °C. Wężownica powietrzna i wodna zostały zaprojektowane i zwymiarowane w celu osiągnięcia wyższych mocy grzewczych i chłodniczych.

Seria TECHNO MCU-YHA  to nowa seria wszechstronnych i energooszczędnych pomp ciepła z wentylatorami EC, przeznaczonych do pracy ciągłej w trybie chłodzenia lub ogrzewania w szerokim zakresie temperatur otoczenia do -20 °C. Unikalny system sterowania z zaworem elektronicznym, elastyczna regulacja prędkości obrotowej wentylatora aluminiowego wymiennika ciepła, spiralna sprężarka - wszystkie komponenty są doskonale dobrane dla ekonomicznej i efektywnej pracy pompy ciepła w procesach przemysłowych lub instalacjach komercyjnych.

Modułowe pompy ciepła MCU brytyjskiej marki Mycond to nowa generacja energooszczędnych urządzeń wykorzystujących alternatywne źródła energii. Te modułowe jednostki, oparte na nowoczesnej technologii, która jest najbardziej opłacalnym sposobem zapewnienia kontroli nad mikroklimatem i zapotrzebowaniem na ciepłą wodę przez cały rok. Pompy ciepła serii MCU/MCRU firmy Mycond dzięki niskim kosztom stanowią ekonomicznie opłacalne wyposażenie modernizowanych i nowych systemów grzewczych/chłodniczych.

 

 

 

 

 

Może będziesz zainteresowany
OSUSZANIE POWIETRZA W POMIESZCZENIACH
26.01.2023

Osuszanie jest ważnym elementem, wraz z nawilżaniem, zapewnia komfortowy mikroklimat oraz wspiera utrzymanie  dobrego wyglądu zewnętrznego materiałów, mebli i ważnych konstrukcji. Zwiększona wilgotność ma negatywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i na pomieszczenia, w których przebywamy

EKOLOGICZNOŚĆ TO BEZWARUNKOWY TREND ROKU, KTÓRY ACLIMA Z SUKCESEM WSPIERA
26.01.2023

Polityka ekonomiczna wiodących krajów europejskich, szczególnie w ostatnich latach jest zdecydowanie ukierunkowana na oszczędzanie energii, poprawę ekologii i ochronę środowiska

TERMOREGULATORY MYCOND- REALNE OSZCZĘDNOŚCI
25.01.2023

Wśród licznych termoregulatorów na rynku urządzeń grzewczych wyróżnia się brytyjska marka Mycond. Wyróżniają się nie tylko przystępną ceną i unikalnym wzornictwem, ale także szeroką gamą modeli do wielu zastosowań w nowoczesnych systemach grzewczych/chłodzących

OGRZEWANIE I KLIMATYZACJA OBIEKTÓW KOMERCYJNYCH
25.01.2023

Modułowe pompy ciepła powietrze-woda serii MCU/MCRU firmy Mycond lub modułowe chillery z funkcją pompy ciepła (z odzyskiem ciepła) to wydajne i ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania i klimatyzacji dużych obiektów

MODUŁOWE POMPY CIEPŁA MYCOND
25.01.2023

Modułowe pompy ciepła powietrze/woda lub modułowe chillery z funkcją pompy ciepła Mycond serii MCU to wydajne i ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania i klimatyzacji obiektów komercyjnych

SPECYFIKA FUNKCJONOWANIA SYSTEMÓW WENTYLACJI I KLIMATYZACJI W WARUNKACH EPIDEMII COVID-19
25.01.2023

Fachowcy federacji europejskich stowarzyszeń HVAC (REHVA) opracowali zalecenia i rozwiązania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19 w istniejących systemach HVAC w budynków użteczności publicznej

WARUNKI WSPÓŁPRACY Z FIRMĄ AKLIMA
25.01.2023

Szanowni partnerzy! Aby rozpocząć współpracę z Aklima lub kontynuować istniejące partnerstwo w zakresie sprzedaży urządzeń klimatyzacyjnych, należy zapoznać się i przestrzegać poniższych warunków

OSUSZACZ KANAŁOWY: JEGO FUNKCJONALNOŚĆ, WARTOŚĆ I ZALETY
25.01.2023

Wiele czynników dobrego samopoczucia zależy od tego, jak jest czysto i wilgotno. Optymalna wilgotność powietrza wynosi 45-60%. Często pomieszczenia nie są w stanie zagwarantować nam stabilnego poziomu wilgotności powietrza, co powoduje dyskomfort, gdy w nich przebywamy

NAWILŻACZE KANAŁOWE POWIETRZA MYCOND
25.01.2023

Wilgotność powietrza jest jednym z najważniejszych parametrów mikroklimatu w pomieszczeniach

PRACA POMPY CIEPŁA DO PODGRZEWANIA WODY W BASENIE
25.01.2023

Do niedawna woda w basenie była podgrzewana przez potężne kotły elektryczne i przepływowe podgrzewacze elektryczne, to ogromny wydatek energetyczny. Dopiero w ostatnich latach ludzie zaczęli myśleć o oszczędzaniu energii

Strony