MODUŁOWE POMPY CIEPŁA MYCOND | Aklima – Twój niezawodny dostawca urządzeń do klimatyzacji

MODUŁOWE POMPY CIEPŁA MYCOND

Modułowe pompy ciepła powietrze/woda lub modułowe chillery z funkcją pompy ciepła Mycond serii MCU to wydajne i ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania i klimatyzacji obiektów komercyjnych.

Jest to doskonałe i kompaktowe rozwiązanie do ekonomicznej kontroli klimatu w hotelach i restauracjach, budynkach biurowych i administracyjnych, obiektach sportowych, ośrodkach wypoczynkowych z basenami, lokalach użytkowych i innych obiektach komercyjnych.

Modułowe pompy ciepła MCU są najbardziej efektywnie zintegrowane z systemami z klimakonwektorami, centralami wentylacyjnymi, innymi kanałami niskotemperaturowymi lub jako nośnik ciepła dla wody lub innych płynów mrozoodpornych.

ZALETY URZĄDZEŃ Z POMPĄ CIEPŁA MYCOND

  • Pompy ciepła MCU/MCRU wykorzystujące alternatywne źródła energii - ogrzewanie miejskie - są opłacalnym zamiennikiem dla systemów napędzanych gazem, paliwem stałym lub zasilanych elektrycznie i nadają się do opłacalnej modernizacji systemów grzewczych i chłodniczych.
  • Modele MCU nadają się do wszystkich zastosowań w zakresie ogrzewania i chłodzenia: wydajność chłodnicza wynosi 30 ... 130 kW, wydajność grzewcza 35 ... 140 kW.
  • Wysokowydajne sprężarki spiralne, zmodernizowane i wysokiej jakości izolowane powietrzem aluminiowe i płaszczowo-rurowe wodne wymienniki ciepła pozwalają na kilkukrotne obniżenie kosztów ogrzewania i chłodzenia w stosunku do tradycyjnych kotłów.
  • Jednostki MCU/MCRU pracują z ekologicznym czynnikiem chłodniczym R410A, który jest absolutnie przyjazny dla środowiska.
  • Modułowa konstrukcja pozwala na dobranie systemu jak najbardziej zbliżonego do nominalnej mocy grzewczej i chłodniczej, jak również na zwiększenie całkowitej mocy do 2 MW.
  • Modułowy system pomp ciepła Mycond MCU jest najlepszym wyborem dla nowych budynków, kompleksowych rozwiązań grzewczych i klimatyzacyjnych oraz dla dużych ilości ciepłej wody, np. dla basenu komercyjnego.
  • Stabilna praca w niskich temperaturach i kompaktowa instalacja zewnętrzna jest łatwa do zainstalowania na miejscu lub na ziemi obok budynku.
  • Łatwy i szybki montaż przy niskich kosztach powoduje, że nakłady inwestycyjne są niewielkie.

 

CECHY POMPY CIEPLA MCU/MCRU  ZE SKRAPLACZEM  CHŁODZONYM POWIETRZEM

1. Wysokiej jakości komponenty: sprężarki rotacyjne Copeland (1, 2 lub 4), parowniki płaszczowo-rurowe, konstrukcja V-sub-condensatora, zawór rozprężny.

2. Wygodne sterowanie - naścienny panel sterowania - zdalny sterownik, zdalny dostęp poprzez protokoły MODBUS.

3. Wydajność w wysokich temperaturach: dla MCRU -15 ... +46 °C, dla MCU -10 ... +46 °C.

4. Dostępne w grupach do 16 modułów o mocy chłodniczej do 2 MW.

5. Zabezpieczenia: zabezpieczenie przed przeciążeniem sprężarki, autodiagnostyka, zabezpieczenie przed wysokim i niskim ciśnieniem, przeciążeniem wentylatorów, panel elektryczny.

MODULOWE POMPY CIEPŁA POWIETRZE/WODA SERII MCU

Seria STANDART MCU-YH jest standardowo wyposażona w parownik płaszczowo-rurowy oraz sterownik mikroprocesorowy III generacji. Każda pompa ciepła z tej grupy może w trybie grzania lub chłodzenia nadrzędnego, co jest przydatne, gdy system pracuje bez przerwy. Ekonomiczna praca na 1. poziomie mocy, a następnie na 2. poziomie mocy, odpowiednia dla częściowego lub pełnego obciążenia.

RECOVERY MCU-YHR to model pompy ciepła ze 100% odzyskiem ciepła. Zawiera uszczelnioną sprężarkę spiralną R410A, miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła z efektywnym wewnętrznym wymiennikiem ciepła oraz wentylator osiowy. Modele mogą pracować w różnych trybach: chłodzenie, ogrzewanie pomieszczeń; chłodzenie + rekuperacja (wykorzystanie nadmiaru ciepła do podgrzewania wody); przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Szczególnie polecany do obiektów o stałym zapotrzebowaniu na ciepłą/zimną i gorącą wodę: restauracje, szpitale, hotele, pensjonaty, ośrodki zdrowia.

EVI MCU-YHE to niskotemperaturowy typoszereg pomp ciepła firmy MyCond do efektywnego ogrzewania/chłodzenia w zastosowaniach komercyjnych. Urządzenie wyposażone jest w wydajną sprężarkę firmy EMERSON i posiada technologię EVI umożliwiającą energooszczędną pracę w temperaturze do -25 °C. Wężownica powietrzna i wodna zostały zaprojektowane i zwymiarowane w celu osiągnięcia wyższych mocy grzewczych i chłodniczych.

Seria TECHNO MCU to nowa seria wszechstronnych i energooszczędnych pomp ciepła z wentylatorami EC, przeznaczonych do pracy ciągłej w celu chłodzenia lub ogrzewania w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych do -20 °C. Unikalny system sterowania z zaworem elektronicznym, elastyczna regulacja prędkości wentylatora dla aluminiowego wymiennika ciepła, spiralna sprężarka - wszystkie komponenty są doskonale dobrane dla ekonomicznej i wydajnej pracy pompy ciepła w procesach technologicznych lub instalacjach komercyjnych.

 

Może będziesz zainteresowany
OSUSZANIE POWIETRZA W POMIESZCZENIACH
26.01.2023

Osuszanie jest ważnym elementem, wraz z nawilżaniem, zapewnia komfortowy mikroklimat oraz wspiera utrzymanie  dobrego wyglądu zewnętrznego materiałów, mebli i ważnych konstrukcji. Zwiększona wilgotność ma negatywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i na pomieszczenia, w których przebywamy

EKOLOGICZNOŚĆ TO BEZWARUNKOWY TREND ROKU, KTÓRY ACLIMA Z SUKCESEM WSPIERA
26.01.2023

Polityka ekonomiczna wiodących krajów europejskich, szczególnie w ostatnich latach jest zdecydowanie ukierunkowana na oszczędzanie energii, poprawę ekologii i ochronę środowiska

TERMOREGULATORY MYCOND- REALNE  OSZCZĘDNOŚCI
25.01.2023

Wśród licznych termoregulatorów na rynku urządzeń grzewczych wyróżnia się brytyjska marka Mycond. Wyróżniają się nie tylko przystępną ceną i unikalnym wzornictwem, ale także szeroką gamą modeli do wielu zastosowań w nowoczesnych systemach grzewczych/chłodzących

OGRZEWANIE I KLIMATYZACJA OBIEKTÓW KOMERCYJNYCH
25.01.2023

Modułowe pompy ciepła powietrze-woda serii MCU/MCRU firmy Mycond lub modułowe chillery z funkcją pompy ciepła (z odzyskiem ciepła) to wydajne i ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania i klimatyzacji dużych obiektów

MODUŁOWE POMPY CIEPŁA MYCOND
25.01.2023

Modułowe pompy ciepła powietrze/woda lub modułowe chillery z funkcją pompy ciepła Mycond serii MCU to wydajne i ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania i klimatyzacji obiektów komercyjnych

SPECYFIKA FUNKCJONOWANIA SYSTEMÓW WENTYLACJI I KLIMATYZACJI W WARUNKACH EPIDEMII COVID-19
25.01.2023

Fachowcy federacji europejskich stowarzyszeń HVAC (REHVA) opracowali zalecenia i rozwiązania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19 w istniejących systemach HVAC w budynków użteczności publicznej

WARUNKI WSPÓŁPRACY Z FIRMĄ AKLIMA
25.01.2023

Szanowni partnerzy! Aby rozpocząć współpracę z Aklima lub kontynuować istniejące partnerstwo w zakresie sprzedaży urządzeń klimatyzacyjnych, należy zapoznać się i przestrzegać poniższych warunków

OSUSZACZ KANAŁOWY: JEGO FUNKCJONALNOŚĆ, WARTOŚĆ I ZALETY
25.01.2023

Wiele czynników dobrego samopoczucia zależy od tego, jak jest czysto i wilgotno. Optymalna wilgotność powietrza wynosi 45-60%. Często pomieszczenia nie są w stanie zagwarantować nam stabilnego poziomu wilgotności powietrza, co powoduje dyskomfort, gdy w nich przebywamy

NAWILŻACZE KANAŁOWE POWIETRZA  MYCOND
25.01.2023

Wilgotność powietrza jest jednym z najważniejszych parametrów mikroklimatu w pomieszczeniach

PRACA POMPY CIEPŁA DO PODGRZEWANIA WODY W BASENIE
25.01.2023

Do niedawna woda w basenie była podgrzewana przez potężne kotły elektryczne i przepływowe podgrzewacze elektryczne, to ogromny wydatek energetyczny. Dopiero w ostatnich latach ludzie zaczęli myśleć o oszczędzaniu energii

Strony